



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 45 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, SSP, UART, USART |
| Memory Size | 48 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 55 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Frequency | 45 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 55 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Clock Frequency | 45 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Oscillator Type | Internal |
Stock: 132
Distributors
pcbx
Unit Price$3.94293
Ext.Price$3.94293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.94293 | $3.94293 |
| 10 | $2.39723 | $23.97230 |
| 25 | $2.32797 | $58.19925 |
| 50 | $2.29005 | $114.50250 |
| 100 | $2.25274 | $225.27400 |
